Inne realizacje
« Powrót do spisu

Twój głos ma sens

2010, 2011

Fundacja zaangażowała do akcji profrekwencyjnej największych polskich celebrytów: Jandę, Olbrychskiego, Gajosa, Szyca, Bohosiewicz, Karolaka, Dudziak i wielu innych. Z jakim skutkiem?

Chłopaki i dziewczyny, nie pękamy, głosujemy! - zachęca Borys Szyc w jednym z wielu spotów przygotowanych przez Fundację Świat Ma Sens, które nawoływały, by nie lekceważyć uczestnictwa w wyborach prezydenckich (2010), potem parlamentarnych (2011). Spoty były emitowane w TVN, TVN 24, Polsacie i kanałach tematycznych obu stacji przez 2 tygodnie przed każdą turą wyborów. Ponadto w Internecie trwała emisja banerów w największych polskich portalach (Onet, Wirtualna Polska, Interia) oraz odbyły się  aukcje nagród dla głosujących na Allegro. Fundacja zaangażowała największych polskich celebrytów: Jandę (obejrzyj spot na: http://www.youtube.com/watch?v=a_iZPkt72Ys), Olbrychskiego, Gajosa, Szyca, Bohosiewicz, Karolaka, Dudziak i wielu innych. Skutek?  Ocenia się, że kampania wraz z trzema innymi przyczyniła się do ok. 8% wzrostu frekwencji w II turze wyborów.

Wolne i powszechne wybory to istota demokracji. Udział w wyborach to niewątpliwie jeden z najważniejszych przejawów odpowiedzialności obywateli za państwo, jego struktury i stojące na ich czele władze.

Polska jest niestety krajem o jednej z najniższych frekwencji wyborczych w

Europie. Niezależnie od rodzaju wyborów do urn idzie nieco ponad połowa lub mniej obywateli uprawnionych do głosowania, podczas gdy przeciętna Europejska to między siedemdziesiąt, a osiemdziesiąt procent głosujących.  Instytucje obywatelskie, fundacje i stowarzyszenia, których celem jest dobro wspólne, nie mogą pozostawać obojętne wobec takiego stanu rzeczy. Należy poczynić wszystko, co możliwe, aby zachęcić i zaktywizować tych Polaków, którzy z różnych powodów nie biorą udziału w wolnych wyborach.

Dlatego Fundacja Świat Ma Sens włączyła się w te działania, przeprowadzając akcję „Twój głos ma sens!” Z pomocą przyjaciół, współpracowników i darczyńców organizujemy zbiórkę środków finansowych, które w całości przeznaczamy na kampanię promującą udział w wolnych wyborach. Mamy nadzieję, że właśnie dzięki takim akcjom więcej uprawnionych do głosowania obywateli uwierzy, że otaczająca nas rzeczywistość, świat, w którym żyjemy może mieć większy sens, pod warunkiem, że aktywnie uczestniczymy w jego budowie i sami nadajemy mu kształt.